Sklep na popularnych platformach sklepowych

ChinaWay wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów wprowadziło do swojej oferty wdrożenie sklepu internetowego na najczęściej odwiedzanych przez chińskich internautów platformach sklepowych:

Te 3 platformy skupiają większość chińskiego rynku zakupów internetowych, czyli około 60MLN potencjalnych klientów dziennie.
W zakresie naszej usługi klient może liczyć na:

Niezależny sklep internetowy

ChinaWay w zakresie swoich usług wspiera Klientów w otwarciu samodzielnego sklepu internetowego na terenie Chin. Nasza firma posiada własny serwer zlokalizowany na terenie Chin, który jest pierwszym niezbędnym czynnikiem przy rozpoczęciu prac nad projektem. Lokalizacja naszego serwera umożliwia przeglądanie hostowanych tam stron internetowych w relatywnie krótkim czasie. Dostawcy internetu w Chinach nie są jeszcze na tym samym poziomie technologicznym do którego przywykli internauci w Europie, dlatego też bliska lokalizacja ma tutaj kluczowe znaczenie. Ponadto trzeba mieć także na uwadze tzw. chiński mur ogniowy – "Great Firewall of China", który blokuje lub ogranicza dostęp do wielu zagranicznych serwerów.

Kolejnym krokiem, w którym ChinaWay może odegrać kluczową rolę jest zakup domeny dla sklepu internetowego. Każda domena zlokalizowana na chińskim serwerze z lokalnym TLD - końcówką domeny .cn, musi być zarejestrowana przez firmę chińską. Wymagana jest licencja ICP (Internet Content Provider) wydawana przez chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacji (MIIT). Licencja ta jest pozwoleniem na funkcjonowanie domeny w chińskim internecie. Bez tego pozwolenia domena zostanie zablokowana przez władze odpowiedzialne za cenzurę w internecie. ChinaWay jako chiński podmiot gospodarczy przeszedł proces rejestracji w MIIT i obecnie licencje ICP są nam przyznawane w trybie przyspieszonym.

Następnym ważnym aspektem jest znajomość chińskiego usability stron, czyli ich użyteczności. Nasze projekty przygotowane są z uwzględnieniem gustów chińskich internautów tak pod względem graficznym (m.in. zastosowanie odpowiednich kolorów, czcionek, itp.), jak i funkcjonalnym, uwzględniając panujące na chińskim rynku trendy.

Formy płatności w sklepie internetowym to kolejny problem, który trzeba rozważyć. W Chinach, podobnie jak w Europie, najpopularniejszą metodą płatności są serwisy pośredniczące jak PayPal. ChinaWay może w tym zakresie wspomóc przy wyborze optymalnego partnera pod względem prowizji, rzetelności jak i zaufania wśród chińskich internautów.